Banyo tasarımı nasıl yapılır?

 

Banyo tadilatı yaptırmayı düşünüyorsanız  , banyonuzun tarzını değiştireceğiniz çok değişik tarz tasarımlar  mevcut. Banyo tasarımları için oldukça fazla seçenek vardır. Banyo tasarımlarında seçenekler oldukça fazla olmasından dolayı karar vermekte zorlanabiliriz.  Banyomuzun kullanım alanı kişisel bakım ve vücut hijyen malzemelerinin depolanması gerekebileceği için, bir banyo işlevsel ve pratik olmalıdır.

Banyo tasarımızlarımız da duvar ve zemin kaplama malzeme  özelliklerini inceleyerek tercihlerimizi yapmalıyız. Renk seçimlerinde parlak iddialı renkler mi yoksa  pastel tonlardamı seçeceksiniz?

Ayrıca Banyo Tasarımlarımızda duş sistemleri, duş tekneleri ve küvetleri de düşünmelisiniz. Banyomuzun büyüklüğü gözönünde tutularak  sadece duşakabinmi kullanacaksınız yoksa  küvetle birleşik bir duş mu tercih edeceksiniz? Alanınız uygunsa  ayrı birer küvet ve duş da kullanabilirsiniz. Hayalinizde düşündüğünüz banyonuz için en başta  ne istediğinize doğru karar verdiğinizde , uygulama aşaması da o kadar randımanlı olacaktır.