Kafe yada Restoranınıza Yeni Müşteri Gelmesi İçin Fikirler

Cafe ve Restaurant  müşterileri hizmete  önem verdikleri gibi dekorasyon  tasarımlarıda mesafirleriniz için son derece önemli olduğunu biliyor muydunuz ?

Yapılan araştırmalara göre cafe ve restoran  iç mekan  tasarımları çok önemli olduğu için, konuklarınızın mekanınıza tekrar gelmek istemesini sağlayacak tasarımı nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında fikir vermek istiyoruz.

 

 

Cafe ve Rastaurant Tasarımlarında Kat Planı oluşumu Önemlidir.

Kafe  ve Restaurant sahibi olmaya karar verdiyseniz. Seçeceğiniz  mekanın rakiplerden farklı olmasını istiyorsanız  bunu yapmanın yollarından biri de harika bir kat planıdır. Neden? Tarzınızı, Mekan Renginizi, Mobilya Tasarımlarını  seçmeye başlamadan önce, Mekanın Kullanım alanını, Masa düzenini kafanıza oluştrmak istersiniz.

İlk kural, mekan içi kullanım alanınızın% 60'ını yemek için ve% 40'ını mutfağınız ve hazırlık alanınız için ayırmaktır. Mekan girişinizi ve lavabo alanlarınızı ayrı ayrı. Düşünmeniz gerekir.

Yemek alanınızın kat planını oluşturmak için masa seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta masa sandalye ölçülerini alan hesabı ile doğru seçim yapmaktır.

  • Sandalyeler arasında 18 inç olmalıdır.
  • Kare masalar arasında 42-62 inç ve köşegen üzerinde masaların köşeleri arasında 24-30 inç olarak ayarlamalısınız

.Örnek olarak, eklektik tasarım bir restoran veya kafe, farklı boyutlarda, şekillerde ve yüzeylerde bir dizi masa tercih edilebilir.

Müşterilerde Mekana Giriş Önemlidir.

Müşteriler mekana İlk geldiklerinde izlenimlere dikkat ederler. Güzel bir giriş tasarım ile yemek yiyenlerinizi görmek isterler.

Bu, özellikle küçük restoran için göz korkutucu bir görev gibi görünebilir, ancak mükemmel girişi bulmak için bazı tasarım püf noktalarını kullanabilirsiniz.

Birkaç kanepe veya büyük koltuk düşünün. Ambiyans için hoş bir avize ekleyin. Yeterli oturma yeriniz yoksa, misafirleriniz bar benzeri bir alanda dinlenebilmeleri için raflara birkaç eğimli alan ekleyin.

Restoran yada kafenizin teması Nedir ?

Restoranınızı veya kafenizi tasarlarken tarzınıza ve temanıza sadık kalmalısınız. Tasarım, renk ve mobilyalar hakkında düşünmeye başladığınızda, restoranınızın veya kafenizin tarzında olduğuna emin olduğunuzda karar vermelisiniz.

Örneğin, Bir barbekü Et restoranıysanız, menünüzü geliştirmek için farklı dekoru kullanmak istersiniz. Vejeteryan yada salata tarzı yemekleri servis ediyorsanız, dekor için bitkilerle modern, endüstriyel görünümlü bir iç mekan yaratabilirsiniz.  Restoranınız için doğru havayı yaratmak istersiniz, bu nedenle misafirleriniz sadece tekrar mekanınıza gelmek değil, tüm arkadaşlarına yemeğinizi ve mekanınızı anlatmak isterler.

Kafe ve Restaurant Tasarımlarında  Renk Çeşitleri Kullanabilirsiniz.

Küçük kafe yada restoranınızı güzelleştirmenin en kolay ve en ucuz yollarından biri yeniden  boyamaktır. Temanıza uygunsa duvar kağıdını da deneyebilirsiniz.  Derin zengin renkler veya sade, modern parlak renkler restoranınızı  veya cafenizi olumlu yönde etkileyebilir. Tasarım fikirlerini

Duvar kağıdının yanı sıra (yine şık olan) küçük alanınıza boyut katarak daha büyük görünmesini sağlayabilir. Mavi ve yeşil gibi soğuk renkler, daha geniş bir alan yansılaması verebilir.

Veya restoranınızın yada kafenizin küçük ölçeğini korumak için boya renklerini bile seçebilirsiniz - bunu daha koyu renkler ve daha sıcak tonlarla yapın.

Kafe yada Restauran Tavan Tasarımını düşünün

Küçük bir kafe ya da restoranınızı tasarlamak istiyorsanız ilk önce tavanı incelemelisiniz. Bu, iç tasarım söz konusu olduğunda genellikle unutulan bir alandır, ancak en çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Tavana gelince seçenekleriniz var. Boyayabilir, üzerine duvar kağıdı koyabilir, hatta teneke karoların yanı sıra diğer tavan döşemesi seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Alanınızı daha geniş göstermek istiyorsanız, daha açık bir tavan ve hatta daha açık duvarlar tercih edin.

Tavanınız için daha koyu renkler seçerken, tavan yüksekliğini görsel olarak düşürerek daha samimi bir ortam sağlarsınız.

Duvarları ve temizliği kapladıktan sonra döşemeyi unutma. Her şey birlikte çalışmalı ve zeminleriniz renk için harika bir yer. Yine, açık renkli döşeme alanı açar, koyu döşeme ise daha rahat bir alan sağlar.

Mekanı büyütmenin en kolay yolu aynaların kullanılmasıdır.

İç tasarım dünyasında bir mekanı daha büyük göstermenin sırrı, aynaların kullanılmasıdır.

İç mekanınızda aynaları yaratıcı bir şekilde yerleştirerek, alanın daha geniş veya daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Restoranınızın her tarafında aynalar kullanabilir veya cesurca bir duvara birden fazla aynayla tasarım yapabilirsiniz.

Aynalar Neden mekanı daha büyük gösteriyorlar? Çünkü Işığı yansıtırlar.

Ayrıca mekan aydınlatmanızı da unutmayın. Seçenekler çoktur  bu konu ile ilgili İç mimarlarımızdan destek alabilirsiniz. https://icmimariprojeuygulama.com/cafe-tasarimi-nasil-yapilir/  fikir alabileceğiniz  danışmanlara ulaşabilirsiniz.

Küçük bir restoranı yada kafeyi dekore etmek gerçekten zor olabilir, ancak kesinlikle yapmaya değer bir şey.

İç tasarımınızı dikkatlice planlayarak , restoranınızın tonunu ve özel tarzınızı oluşturabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak  ve rahatlık ve samimiyet için mükemmel bir alanı yaratabilirsiniz.

Bir ruh hali yaratmak için tasarımınızı ve dekorunuzu kullanın ve mobilya, masa örtüleri, gümüş eşyalar, cam eşyalar, duvar dekorları ve yer bakımlarını seçerken yemeğinizin başı çekmesine izin verin.

Yemek yemek istediğiniz bir alan yaratın ve yeni ve tekrar gelen müşterileri de çekeceğinize bahse girebilirsiniz.

Son olarak, yaratıcı sınırları zorlamaktan korkmayın. Birçok başarılı restoran, işletmelerinin havasını değiştirmek  için bu yöntemi kullanmaktadır. Renk, doku ve tasarım tarzı ile restoranınızın yemekleri, servisi ve dekoru hakkındaki övgülerin yayılmasına yardımcı olacaktır.